Polska jest jednym z krajów członkowskich Unii Europejskiej, organizacji reprezentującej interesy polityczne i gospodarcze 27 państw, które do niej należą. Organizowane od 2021 roku Europejskie Panele Obywatelskie to spotkania obywateli_ek wszystkich państw członkowskich. Ich celem jest dyskusja i wypracowanie rekomendacji dla polityków_czek podejmujących decyzję na szczeblu unijnym.
Fundacja Pole Dialogu wspierała proces rekrutacyjny do piątego Panelu, który odbył się w 2024 roku (więcej informacji TUTAJ). Obecnie prowadzimy rekrutację do szóstego (list polecający z Komisji Europejskiej, Dyrekcji Generalnej ds. Komunikacji Społecznej TUTAJ), którego celem jest wypracowanie rekomendacji w temacie: Na co Unia Europejska powinna wydawać pieniądze, aby poprawić naszą wspólną przyszłość?
Osoby chcące wziąć udział w panelu, muszą mieć ukończone 16 lat, nie jest wymagana znajomość angielskiego, na miejscu zapewniona zostanie pomoc tłumaczy/ek. Wszystkie koszty (podróży, zakwaterowania i wyżywienia), pokrywa Komisja Europejska. Dodatkowo, za każdy dzień udziału w panelu, osoba otrzyma 80 €.
Fundacja Pole Dialogu powstała w 2011 roku, aby wspierać udział obywateli i obywatelek w życiu publicznym oraz tworzyć narzędzia ułatwiające prowadzenie dialogu.
Lokalizacje: Siedlce, Częstochowa, Wręczyca Wielka, Mińsk Mazowiecki, Kościelec
Pracownia Zrównoważonego Rozwoju – naszą misją jest wspieranie samorządów w zarządzaniu strategicznym, którego podstawą jest zrównoważony rozwój, prowadzący do podniesienia jakości życia mieszkańców.
Lokalizacje: Gdynia, Somonino, Gostyń, Mosina, Gdynia, Chorzów
Kontakt w sprawie Panelu
Fundacja Pole Dialogu
Marta Zabłocka
+48 737 332 271
Pracownia Zrównoważonego Rozwoju
Sylwia Żulewska