Wspieramy dialog, włączamy ludzi.

Włącz zmianę! – gra memo o organizacjach społecznych

Opracowanie gry: Marianna Wybieralska (design), Marta Zabłocka / życie-na-kreskę (ilustracje), Marta Drabińska i Judyta Ziętkowska (adaptacja gry dla klas młodszych). Koordynacja: Agnieszka Pędzich i Marta Zabłocka z Fundacji Pole Dialogu

Warszawa 2023

„Włącz Zmianę! – gra memo o organizacjach społecznych” to gra memory skierowana do uczennic i uczniów z klas wczesnoszkolnych (1-3). Wartością z grania w nią jest zwiększenie wiedzy na temat wolontariatu, organizacji społecznych i zakresu ich działań. Jeśli chcesz w swojej szkole przeprowadzić lekcję, podczas której wykorzystasz grę i wprowadzisz podstawowe pojęcia dotyczące działań organizacji pozarządowych, możesz skorzystać z gotowego scenariusza – KLIK!

Aby pobrać grę memo w wersji do druku, kliknij w ikonkę ZIP. W pliku spakowane zostały tafelki awers i rewers oraz projekt pudełka.

Gra powstała w ramach Włącz szkołę! – projektu realizowanego przez Fundację Pole Dialogu w partnerstwie z Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) i Norsensus Mediaforum z dotacji programu Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Fundusze Norweskie i EOG.