Wspieramy dialog, włączamy ludzi.

Pierwsze uczniowskie pomysły w tegorocznym budżecie partycypacyjnym!


Nasze działania w szkołach przynoszą namacalne efekty! Po cyklu zajęć w szkołach na Targówku i we Włochach uczniowie i uczennice złożyli do tej pory 8 projektów do tegorocznego budżetu partycypacyjnego. Wciąż spływają do nas informacje ze szkół o kolejnych złożonych wnioskach. Kto wie, może przekroczymy magiczną liczbę „10”?

W całej Warszawie mieszkańcy i mieszkanki złożyli 2433 pomysły do budżetu, w tym 8 projektów pochodzi od uczniów i uczennic z dzielnicy Targówek i Włochy, którzy uczestniczyli w projekcie „Edukacja o budżecie partycypacyjnym w szkołach”.  Od 26 lutego rozpoczną się dyskusje nad pomysłami w dzielnicach. Jeśli wszystko pójdzie dobrze – weryfikacja uczniowskich pomysłów przebiegnie pomyślnie – na projekty będzie można głosować od 15 czerwca.

Już teraz sprawdźcie co chodziło po głowach „naszym” uczniom i uczennicom:

  • Inny język to inna wizja życia… (Targówek) – link
  • ,,Bądź dostępny” (Targówek) – link
  • Darmowe tematyczne noce filmowe (Targówek) – link
  • Bitwa na słowa: Slam poetycki dla młodzieży (Śródmieście) – link
  • Bohaterowie S. Wiecheckiego w alejach parkowych (Targówek) – link
  • Migam w mig (Targówek) – link
  • Tor Rowerowo-Crossowy (Targówek) – link
  • Tenisowe Bródno (Targówek) – link

Co planujemy dalej?

Do końca głosowania w budżecie partycypacyjnym będziemy wspierać uczniów i uczennice, którzy zgłosili swoje pomysły do bp m.in. w odpowiadaniu na wątpliwości urzędników co do ich wniosków, w przygotowaniu do spotkań dyskusyjnych oraz promocji samych wniosków w głosowaniu. Na koniec projektu otworzymy pomysłu uczniów na oczy i uszy wszystkich mieszkańców – z pomocą uczniów i nauczycieli zorganizujemy w szkołach otwarte debaty. Tam, gdzie to będzie możliwe, debata będzie dotyczyć projektów zgłoszonych przez uczniów. To moment, w którym uczniowie rozwiną swoje kompetencje autoprezentacji oraz prowadzenia dyskusji.

 

Projekt współfinansowany ze środków m.st. Warszawy i realizowany w ramach miejskiego Programu „Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020″.