Wspieramy dialog, włączamy ludzi.

Ruszamy z lekcjami dla uczniów i uczennic w warszawskich szkołach


W ramach projektu „Edukacja o budżecie partycypacyjnym w szkołach” zakończyliśmy już prawie wszystkie szkolenia dla nauczycieli i nauczycielek chcących poszerzać swoją wiedzę na temat warszawskiego budżetu partycypacyjnego. Zaczynamy spotkania z uczniami i uczennicami w szkołach realizujących projekt!

Przed naszymi edukatorkami w najbliższych tygodniach 50 spotkań z uczniami i uczennicami w szkołach na Targówku i we Włochach. To jeszcze nie koniec – kolejne 50 zajęć odbędzie się w następnych tygodniach do połowy grudnia. Pierwsze lekcje zapoznają uczniów i uczennice z budżetem dzielnicy, ze strukturą wydatków miejskich oraz z ideą budżetu partycypacyjnego. Uczniowie zakończą zajęcia pracą domową – prośbą o zastanowienie się nad potrzebami swoimi i sąsiedzkimi związanymi z funkcjonowaniem w dzielnicy. Drugie zajęcia to będzie czas na kreatywne podejście do uczniowskich pomysłów na przyszłe projekty do budżetu partycypacyjnego.

 

Jak wygląda w skrócie nasz cały projekt w szkołach? Poniżej zerknijcie na ściągawkę 🙂

slajd opisujący działania w projekcie w szkołach przez cały rok - dwie lekcje o budżecie z uczniami i uczennicami, konsultacje projektów oraz ich promocję

 

Projekt współfinansowany ze środków m.st. Warszawy i realizowany w ramach miejskiego Programu „Młoda Warszawa. Miasto z klimatem dla młodych 2016-2020″.