Wspieramy dialog, włączamy ludzi.

Włącz szkołę! – aktualności

23 czerwca 2021

CEO na planie filmowym

Tworzymy scenariusze lekcji o organizacjach społecznych – ich elementem będą studyjne wizyty w 3 organizacjach w formie filmów video. Produkcją filmów zajmuje się nasz partner w projekcje Centrum Edukacji Obywatelskiej – trwają zdjęcia.

Szkolenie z Storytelling&Desing Thinking

Jesteśmy po szkoleniu Storytelling & Design Thinking przeprowadzonym przez naszego partnera z Norwegii – Norsensus Mediaforum. 

Wystartowała grupa ekspercka

Oficjalnie wystartowała grupa ekspercka projektu Włącz szkołę! Grupa liczy 12 osób, w tym przedstawiciele społeczności szkolnej (kadry nauczycielskiej, dyrekcji, rodziców, uczniów i uczennic) oraz organizacji społecznych z różnych miejscowości w całej Polsce.

Szykujemy grę!

Razem z Pogotowiem Facylitacyjnym tworzymy dyskusyjną grę karcianą o III sektorze – Włącz zmianę!. Wzorujemy się na Grze w zmianę, którą wykorzystujemy już od 3 lat w pracy z młodzieżą w ramach projektu Pozarządownik szkolny.

Pierwszy etap projektu – badanie

Jako pierwszy etap projektu prowadzimy diagnozę współpracy szkół i organizacji społecznych – chcemy dobrze zrozumieć, jak ta współpraca wygląda obecnie, co ją wspiera, a co utrudnia, jakie korzyści i ryzyka widzą obie strony i jakie mają wobec siebie oczekiwania.

 

Możliwość komentowania została wyłączona.