Wspieramy dialog, włączamy ludzi.

Rok szkolny z Polem Dialogu!


Rok szkolny zaczął się nie tak dawno temu, a razem z nim kolejne edukacyjne projekty. Nasze działania wzbogacą ofertę edukacyjną placówki i podniosą ważne kompetencje wśród uczestniczących nauczycieli i nauczycielek. Wszystkie aktywności opracowaliśmy tak, aby zawierały w sobie niecodzienne metody pracy, przez co będą ciekawe i włączające dla uczniów i uczennic. 

Zapraszamy serdecznie warszawskie szkoły (oraz z całej Polski – szczegóły w ramce poniżej) do udziału w naszych czterech głównych działaniach.

WARSZAWA

1.  Szkolny Budżet Obywatelski –  to proces, w którym całą szkolną społecznością zadecydujecie o przeznaczeniu części budżetu placówki. Wszyscy – uczniowie i uczennice, a także rodzice, nauczyciele i nauczycielki czy inni pracownicy i pracowniczki szkoły – będziecie mogli zgłosić pomysły, stworzyć projekty, a następnie wybrać te najbardziej atrakcyjne i potrzebne. Przy wsparciu mentora/ki powołacie własny szkolny budżet obywatelski, do którego przekażemy dodatkowe 1000 zł.  Wyjątkowość szkolnego budżetu polega na tym, że łączy różne grupy w społeczności szkolnej, integruje i uczy współpracy. Jest to również praktyczny sposób na uzupełnienie zajęć z WOS-u lub podstaw przedsiębiorczości.

W tegorocznej edycji nawiążemy współpracę z 8 szkołami podstawowymi i ponadpodstawowymi, znajdującymi się w różnych dzielnicach stolicy, które zamierzają przeprowadzić szkolny budżet obywatelski. Pierwszeństwo będą miały szkoły, które dotychczas nie realizowały SBO. 

Więcej o projekcie przeczytasz tutaj.

Rekrutacja trwa!

2. Szkoła w Sąsiedztwie – zbudujecie relacje między placówką a jej najbliższym otoczeniem. Uczniowie i uczennice będą pod okiem mentora mapować lokalne miejsca używając prostych metoda badawczych a następnie zaplanują i zrealizują grę terenową z sąsiedztwem. Szkoła będzie mieć szansę nawiązania dzięki temu kilku lokalnych partnerstw. 

Więcej o projekcie przeczytasz tutaj.

Rekrutacja trwa!

CAŁA POLSKA

3. Włącz Szkołę! – wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej i norweską organizacją Norsensus Mediaforum zapraszamy szkoły do współpracy z 3. sektorem. Mamy dla Was grę karcianą Włącz zmianę!, materiały filmowe (wizyty studyjne, lekcja online) i scenariusze lekcji na temat organizacji społecznych w Polsce. Na koniec odbędzie się internetowy festiwal współpracy dla uczniów i uczennic ze wspólnym świętowaniem sukcesów!

Więcej o projekcie przeczytasz tutaj.

Rekrutacja trwa!

Do zobaczenia na szkolnych korytarzach!