Chciał(a)byś urozmaicić prowadzone przez Ciebie lekcje online, a przy okazji zainteresować uczniów i uczennice działalnością organizacji pozarządowych? Skorzystaj z bezpłatnego udziału w 2. edycji programu Pozarządownik Szkolny, który ma na celu rozwijanie wiedzy o III sektorze wśród uczniów warszawskich szkół ponadpodstawowych i jest spójny z podstawą programową zajęć WOS.
Z uwagi na obecne ograniczenia związane z pandemią projekt jest realizowany ONLINE!
Program w wariancie podstawowym obejmuje obecnie lekcję online, która składa się z:
Każda szkoła uczestnicząca w projekcie otrzymuje:
Narzędzia te mogą być wykorzystane przez Nauczycieli, kiedy szkoły zostaną otwarte, a także w kolejnych latach z kolejnymi klasami.
Nauczyciele otrzymują też imienne zaświadczenia, natomiast szkoła otrzymuje honorową tabliczkę o realizacji projektu w swojej szkole.
W ramach podstawowej ścieżki projektu uczniowie:
Nadrzędnym celem projektu jest rozwijanie wrażliwości i zaangażowania społecznego i obywatelskiego uczniów, aby w większym stopniu uczestniczyli oni w życiu swojej szkoły i społeczności lokalnej.
Tematyka projektu w największym stopniu wpisuje się w zakres podstawy programowej z wiedzy o społeczeństwie:
W ramach projektu mamy też rozszerzoną ścieżkę, w której uczestniczy 5 szkół. Poza lekcją i rozgrywką Gry w zmianę uczniowie i uczennice w ramach ścieżki rozszerzonej spotykają się z przedstawicielem organizacji, której profil działania w największym stopniu odpowiada zainteresowaniom i potrzebom uczniów danej grupy a następnie wspólnie realizują mini-działanie. Nabór na ścieżkę rozszerzoną jest już zamknięty.
Organizatorami programu są tak jak w poprzednim roku: Fundacja Pole Dialogu i Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Agnieszka Pędzich, Fundacja Pole Dialogu
a.pedzich@poledialogu.org.pl
tel.: 517 377 841
Anna Wuls, Centrum Edukacji Obywatelskiej
anna.wuls@ceo.org.pl
tel. (22) 622 32 39 wew. 219