Wspieramy dialog, włączamy ludzi.

Jak ustalać ramy współpracy NGO i szkół?


12 października 2022   DziałaMy! Wawer

Przed nami II z cyklu IV spotkań online o współpracy NGO i szkół, których osią jest Kodeks Dobrej Współpracy.

Kontynuujemy przejście przez ścieżkę nawiązywania i wzmacniania kooperacji na linii organizacje pozarządowe i szkoły.

Na spotkaniu dotyczącym RAM współpracy organizacji pozarządowych i szkół, Michał Tragarz oraz Justyna Józefowicz podzielą się z Wami swoim doświadczeniem między innymi w obszarze prowadzenia diagnozy potrzeb, zadawania trafnych pytań, tworzenia persony jako punktu wyjścia w tworzeniu projektu, odnoszenia działań do postawy programowej. Przyjrzymy się, w jaki sposób radzić sobie ze zróżnicowanymi potrzebami NGO i szkół. Jak warto budować współpracę, jak uczyć się własnej społeczności w działaniu.Przeanalizujemy dobre i mniej dobre praktyki oraz ich konsekwencje. Popracujemy z narzędziami, ułatwiającymi odpowiedzialne budowanie wspólnoty, przy jednoczesnym zachowaniu autonomii. Może nawet w coś zagramy.

Spotkanie odbędzie się 17 października, w godzinach 10:00 – 12:00.

ZAPISY przez formularz: https://poledialogu.typeform.com/WS-spotkanie2.

Serdecznie Was zapraszamy!

Justyna Józefowicz – wykładowczyni Wydziału Prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie, trenerka, mentorka, mediatorka, ekspertka ds. pracy metodą projektu. Doradczyni strategiczna i konsultantka firm, instytucji i organizacji społecznych. Współzałożycielka Pogotowia Psychologicznego. Trenerka programów Fundacji Szkoła Liderów, mentorka Early Warning Europe PARP i Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Współautorka książki dla szkół i nie tylko Metoda projektu. Podręcznik.

Michał Tragarz – socjolog (Uniwersytet Warszawski), szef Działu Aktywności Społecznej w Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej. Od 2008 roku w CEO zajmuje się programami wspierającymi samorządność uczniowską i szkolną demokrację (Szkoła Demokracji), koordynował również projekty realizowane przez CEO w Gruzji (również dotyczące wspierania szkolnej demokracji) oraz Sejm Dzieci i Młodzieży w latach 2010-2015. Autor lub współautor materiałów edukacyjnych, scenariuszy zajęć i poradników. Wspiera działania profrekwencyjne w takich programach CEO jak latarnikwyborczy.pl czy Młodzi Głosują.

Włącz szkołę! – projekt realizowany przez Fundację Pole Dialogu w partnerstwie z Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) i Norsensus Mediaforum z dotacji programu Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Fundusze Norweskie i EOG.

CYKL 4 WEBINARÓW organizowanych jest przez Fundację Pole Dialogu i Organizacje Społeczne.To działa.