Wspieramy dialog, włączamy ludzi.

Jak budować i wzmacniać relacje z nauczycielami/ nauczycielkami oraz uczniami/ uczennicami?


4 listopada 2022   DziałaMy! Wawer

Przed nami III z cyklu IV spotkań online o współpracy NGO i szkół, których osią jest Kodeks Dobrej Współpracy.

Instytucje to nie suche pozycje w rankingach i wskaźniki projektowe, lecz konkretne osoby ze swoimi potrzebami i zasobami, które współdecydują o współpracy.

Katarzyna Czeczott i Magdalena Markowicz, współautorki Kodeks Dobrej Współpracy, wzbogacą go teraz o swoje doświadczenia z perspektywy nauczycielskiej i uczniowskiej. Odniosą się do jego części dotyczącej budowania RELACJI. Opowiedzą o kluczowych momentach w ich zaangażowaniu w działania szkolne i prospołeczne. O rozwiązaniach, które mogą być inspirujące dla innych osób ze szkół. A także dla osób z NGO, które szukają przykładów dobrych praktyk w szkołach i chcą wiedzieć, co jest wyzwaniem, i co działa. O korzyściach z zaangażowania, gdy dopiero zaczynamy, i motywacjach, gdy działamy już długo.

Spotkanie odbędzie się 8 listopada, w godzinach 10:00 – 12:00.

ZAPISY przez formularz: https://poledialogu.typeform.com/WS-spotkanie3.

Serdecznie Was zapraszamy!

Katarzyna Czeczott – nauczycielka, tutorka, wieloletnia opiekunka Samorządu Uczniowskiego. Pełniła rolę rzeczniczki praw osób uczniowskich w warszawskim LO im. Witkacego. Współpracuje z organizacjami zajmującymi się edukacją. Czerpie dobra energię z relacji z młodymi osobami.

Magdalena Markowicz – wolontariuszka, społecznie aktywna uczennica szkoły średniej. Realizuje projekty nakierowane na aktywizację społeczności lokalnej. Stawia na dobre samopoczucie w grupie i relacje oparte na empatii. Za istotę szkoły uznaje zmiany, aktywizację i komunikację. Pasjonatka psychologii, grafiki komputerowej i długich, głębokich rozważań. Twórczyni amatorskich wierszy, malunków i śpiewów.

Włącz szkołę! – projekt realizowany przez Fundację Pole Dialogu w partnerstwie z Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) i Norsensus Mediaforum z dotacji programu Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Fundusze Norweskie i EOG.

CYKL 4 WEBINARÓW organizowanych jest przez Fundację Pole Dialogu i Organizacje Społeczne.To działa.