Tyle gmin zgłosiło się do pilotażowego etapu Narady Obywatelskiej o Klimacie! Bardzo dziękujemy za tak duże zainteresowanie – to oznacza, że tyle wsi, miasteczek i miast chce korzystać z odważnych narzędzi partycypacji do współtworzenia lokalnych polityk klimatycznych. To bardzo dużo!
Otrzymaliśmy 24 zgłoszenia i zabieramy się za ich analizowanie. To dla nas wielka radość, że aż tyle gmin ma energię i chęć do partycypacji w służbie klimatu.
Wyniki rekrutacji ogłosimy maksymalnie do czwartku 10 lutego, ale już teraz widzimy, że wybór nie będzie prosty – mamy tylko dwa miejsca na tym etapie. W projekcie od początku uczestniczą już miasto Świdwin oraz Cieszyn.
Faza Laboratorium Narady Obywatelskiej o Klimacie (listopad 2021-sierpień 2022) – w 4 gminach przeprowadzone zostaną procesy konsultacji dokumentów strategicznych (Planów Gospodarki Niskoemisyjnej lub Miejskich Planów Adaptacji lub Programów Ochrony Środowiska) z wykorzystaniem metody sądów obywatelskich.
W ramach Laboratorium w każdej z 4 gmin planujemy:
Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.